Personale

Undervisere

MELD AFBUD til din underviser når du ikke kan komme. Er du i god tid er e-mail/facebook OK, men med kort varsel er SMS bedst. Spørg underviseren direkte efter mobilnummer.

Underviserne kan IKKE tildele pladser på holdene, da dette skal gøres via klubmodul. Du kan læse mere om tilmelding på denne side. Har du stadig brug for hjælp kan du sende en mail til medlemsansvarlig@hirk.dk

Anni, underviser i dressur og ryttermærker
anni@hirk.dk
Cecilia, underviser i dressur
cecilia@hirk.dk
Dan, underviser i spring og dressur
staldmester@hirk.dk
Johanne, underviser i dressur
johanne_o@hirk.dk
Katrine, underviser i dressur
katrine_s@hirk.dk
Malene, underviser i dressur
malene@hirk.dk
Michelle, underviser i dressur
michelle@hirk.dk

Fastansat personale

Dan, Staldmester
staldmester@hirk.dk
Dan er til daglig ansvarlig for stald, heste, bygninger, folde, marker og alle vores maskiner. Desuden er Dan daglig ansvarlig for vores opstaldere og kontaktperson for praktikanter og varetager kontakten til alle vores leverandører, miljø og sikkerhed.
Dan underviser også i spring og dressur.
Karen, Staldassistent
karen@hirk.dk
Formand for underviserudvalg og RideskolehesteudvalgVaretager også områderne Introduktion og velkommen af nye ryttere. Karen har desuden ansvaret for hestene, når HIRK har lukket og er ansvarlig for rideskolehestene.
Anette, Staldassistent
anette@hirk.dk
Hjælper Karen med pasning af rideskolehestene
Martin, Staldassistent
Hjælper Dan i stalden og på markerne
Mik, Staldassistent
Hjælper Dan i stalden og på markerne
Susanne, Daglig leder
susanne@hirk.dk
Susanne er ansat til at varetage de daglige kontor og personale opgaver.

Derudover har vi mange piger og drenge ansat som medhjælpere.